هر چیزی که باید در مورد حمل و نقل در تایلند بدانید


دسته ها

محبوب ترین ها

محبوب ترین مطالب تور تایلند

هر چیزی که باید در مورد حمل و نقل در تایلند بدانید

مجموعه : جذابترین مطالب    
06 اکتبر 2018    
نازنین

حمل و نقل در تایلند چگونه است ؟

از سواحل جنوبی تا جزایر مرکزی و کوه ها و معابد شمالی ، تایلند کشوری است که چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد . همچنین با سفر به شمال شرقی تایلند و غرب آن تجربه های بی نظیری را کسب خواهید کرد . یکی از سوالاتی که برای مسافران تور تایلند پیش می آید اینست که چگونه در تایلند رفت و آمد کنیم ؟ در اینجا هر چیزی که باید در مورد حمل و نقل در تایلند بدانید ، ذکر شده است . 

اتوبوس – Bus

حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل در تایلند

اتوبوس مهمترین وسیله حمل و نقل عمومی در تایلند می باشد . تایلند دارای یک شبکه گسترده اتوبوس است که بیشتر شهرهای بزرگ و همچنین بسیاری از روستاهای کوچکتر را به هم متصل می کند . خدمات معمولا بین پایتخت استان هاست . بسیاری از مسیرها در یکی از سه ایستگاه اتوبوس (Mochit، Ekkamai، Sai Tai Mai) در بانکوک شروع یا پایان می یابند . دو نوع اتوبوس های بین شهری در تایلند وجود دارد : شرکت حمل و نقل دولتی و شرکت های خصوصی مختلف . اتوبوس های دولتی ارزان و فراوان هستند . شرکت های دولتی قدمت زیادی دارند و با این هدف که هر کسی در هرجای کشور زندگی می کند ، دسترسی راحتی به بانکوک داشته باشد . اما اتوبوس شرکت های خصوصی دارای استانداردهای بالاتری هستند .

مینی ون – Minivan

حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل در تایلند

با تکمیل شبکه اتوبوسرانی ، مین ون های کوچک سفید در امتداد جاده های تایلند به رفت و آمد پرداختند . مینی ون ها برای اتصال بانکوک به استان های دیگر و همچنین مسیرهای محلی در تردد هستند . ، اتصال بانکوک به استان ها و راه اندازی مسیرهای میان والی و محلی انجام می شود . مینی ون ها در بین مسیر در هر جایی که بخواهید توقف می کنند و مسافران بین راهی را نیز سوار می کنند . مینی ون ها اکثرا از سه ایستگاه اصلی اتوبوس در بانکوک می ایستند و به مناطق مهم گردشگری می روند . به طور مثال مینی ون از ایستگاه بانکوک به جاده خائو سان می رود . مینی ون از اتوبوس گران تر است ؛ مخصوصا مینی ون های گردشگری . مزیت اصلی آن سفر سریع تر می باشد .

قطار – Train

حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل در تایلند

هرچند آهسته ولی قطارها می توانند راهی ارزان برای کاوش در تایلند باشند . سه خط اصلی در سراسر کشور وجود دارد که هر کدامشان از ایستگاه قطار Hualamphong بانکوک آغاز می کنند . خط شمالی با چیانگ مای از طریق ایوتایایا ، لپبوری ، فیتزانولوک و لمپنگ ارتباط دارد . خط شمال شرقی دارای دو شاخه است که هر دو از طریق ایوتایایا عبور می کنند و سپس در ناخون راچاسما تقسیم می شون د. یکی از آنها به راتچاتانی می رود و از مسیر بوروریام ، سورین و سیسکت عبور می کند ، در حالی که دیگری در نونخای پایان می یابد و از مسیر خن کان و اوتون تانی عبور می کند . خط جنوبی ساحل خلیج فارس را ترک می کند و در سونگای کلوک در مرز مالزی متوقف می شود . مسیرهای اصلی خط عبارتند از : هوآ هین، چمفون ، سورات تانی و هات یی .

قطارها ممکن است چهار کلاس سفر داشته باشند : کلاس اول ، کلاس دوم (خوابگاه) ، کلاس دوم (دوچرخه) و کلاس سوم . مسافرت با کلاس اول یا دوم برای سفرهای طولانی ، مخصوصا خدمات شبانه ، به شدت توصیه می شود.  بلیط های قطار را می توان در ایستگاه ها ، از نمایندگان رزرو یا آنلاین خریداری کرد .

Songthaew

حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل در تایلند

Songthaew ها اغلب به صورت محلی برای مسافت های نسبتا کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند . این وسایل که شبیه به کامیون های کوچک می باشند ، ارزان هستند و معمولا رنگ شاد دارند . Songthaew ها یکی از شیوه های ارزان تر حمل و نقل است . در حالی که آنها همیشه از طریق ایستگاه های اتوبوس استانی عبور می کنند ولی به طور کلی ایستگاه های مشخصی ندارند .

توک توک – Tuk tuk

حمل و نقل در تایلند

توک توک تایلند

یکی از مشهورترین وسایل حمل و نقل تایلند توک توک است . توک توک در اکثر نقاط کشور حتی در بسیاری از جزایر یافت می شود (تنها در جزیره سامویی وجود ندارد) . وسایل نقلیه کوچک و سه چرخ به عنوان یک گزینه حمل و نقل خصوصی . برخلاف نظر خیلی ها این وسیله ارزان نیست . اما توصیه اکید اینست که قبل از سوار شدن بر سر قیمت مذاکره کنید .

اسکای لب – Skylab

حمل و نقل در تایلند

اسکای لب تایلند

اسکای لب شباهت زیادی به توک توک دارد . این وسیله بیشتر در شمال شرقی تایلند دیده می شود . اسکای لب ها برای حمل و نقل کالا ، تولید ، دامداری ، و تجهیزات در بخش کشاورزی به کار برده شده اند . از توک سریع ترند و موتورهای بزرگتر دارند . آنها دارای سه چرخ و یک صندلی در پشت هستند ، مانند یک تیک توک . تفاوت اصلی بصری قسمت جلویی است که در آن راننده نشسته است . جلو یک tuk tuk با عقب یکپارچه شده است در حالی که در اسکای لب قسمت راننده با پشت از هم جدا شده اند . یک اسکای لب به نظر می رسد یک موتور سیکلت در جلو دارد .

ساملور – Samlor

حمل و نقل در تایلند

ساملور تایلند

ساملور در زبان تایلندی به معنای “سه چرخ” است و معمولا برای اشاره به یک موتور با یک ماشین جانبی استفاده می شود . آنها به همان شیوه ای مانند توک توک و اسکای لب ها عمل می کنند ؛ آنها یک سواری کوچک و خصوصی دارند و شما باید قبل از آن قیمت را تعیین کنید . اگر چه ساملورها می توانند تا چهار نفر حمل کنند ، توصیه می شود تنها با دو نفر مسافرت کنید زیرا ممکن است تعادلشان را از دست بدهند .

ریکشا – Rickshaw

حمل و نقل در تایلند

ریکشا تایلند

یکی از وسایل حمل و نقل در تایلند که فرم مرگ را دارد ریکشاست . وسیله نقلیه سنتی سه چرخ هستند که با پدال زدن راننده حرکت می کند . این وسیله در اصل یک دوچرخه است که در عقب آن واگن وصل شده است . ریکشا ممکن است بتواند یک خانواده را سوار کند ولی توصیه می شود که دو نفر لاغر اندام باشید . آنها عمدتا برای پوشش فواصل کوتاه در شهرها و روستاهای کوچک استان استفاده می شود . قبل از سوار باید برسر قیمت توافق کنید .

مترو و ترن هوایی – Metro and Sky Train

حمل و نقل در تایلند

مترو تایلند

بانکوک تا کنون تنها شهر تایلند است که قطار مترو و ترن هوایی دارد . برای خلاصی از ترافیک در جاده های پرجمعیت این وسیله عالی است . به وسیله مترو مسافران و گردشگران به اطراف بانکوک و قسمت های جدیدتر شهر می روند .

تاکسی – Taxi

حمل و نقل در تایلند

تاکسی تایلند

بسیاری از شهرها ، جزایر و مناطق گردشگری تایلند تاکسی دارند . طبق قانون ، تاکسی های تایلندی باید از تاکسی متر استفاده کنند ، هرچند که در بسیار مناطق نمیشه از آن استفاده شود . مواظب باشید کلاهبرداریهای تاکسی نسبتا رایج هستند و قبل از بازدید باید راهنماهای تاکسی برای یک منطقه خاص را جستجو کنید . برای مثال ، در بانکوک شما نباید از تاکسی بدون تاکسی متر استفاده کنید .

تاکسی موتورسیکلت – Motorbike taxi

حمل و نقل در تایلند

سیستم حمل و نقل در تایلند

تاکسی موتورسیکلت بخش مهمی از وسایل حمل و نقل تایلند است ، به خصوص در مناطق روستایی که ممکن است انواع دیگر وسایل حمل و نقل بسیار محدود باشد . همچنین برای مسافران انفرادی مفید است . رانندگان جلیقه های رنگی می پوشند . قبل از شروع سفر بر سر قیمت توافق کنید .

اجاره کردن وسیله نقلیه – Rental vehicle

حمل و نقل در تایلند

سیستم حمل و نقل تایلند

اجاره اتومبیل ، موتورسیکلت یا اسکوتر در تایلند آسان است . شرکت های اجاره ای در اکثر مناطق توریستی عمده یافت می شوند .

موتورهای بزرگ به طور معمول برای اجاره در مقصد های توریستی محبوب در دسترس هستند . اجاره اسکوتر در بسیاری از مکانها حتی در بسیاری از شهرهای کوچک استان نیز موجود است . اسکوتر های ارزان قیمت و راحت هستند ولی در میان اشکال خطرناک حمل و نقل قرار دارند . اگر قبلا استفاده نکرده اید ، نباید سوار شوید – جاده های تایلند جایی نیست که بتوانید با اسکوتر آشنا شوید !

قبل از پذیرش ، وسایل نقلیه اجاره ای را چک کنید و هر گونه آسیب یا نقص موجود را در نظر بگیرید تا از مشکلات بالقوه در هنگام بازگشت آن جلوگیری شود . به یاد داشته باشید که در سمت چپ رانندگی کنید ، به خطرات هشدار توجه کنید ، حواستان به بنزین باشد و همیشه در طول سفر با موتور و دوچرخه کلاه ایمنی بپوشید .

کشتی و قایق – Ferry and boat

حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل در تایلند

کشتی ها و قایق های رودخانه ای و جزیره ای تا تاکسی های خصوصی رودخانه  از گزینه های حمل و نقل آبی در تایلند هستند . کشتی های رودخانه معمولا در بانکوک هستند که روشی مقرون به صرفه و جذاب برای سفر می باشند . قایق های بلند اغلب برای مسافرانی که مایل به بازدید از یک جزیره کمتر دیده شده ، ایده آل است . بیشتر جزایر زیبا تایلند تنها با آب قابل دسترسی هستند . جزایر محبوب مانند کو تائو ، کو فنگان ، کو فی فی ، کو لانتا و کو چانگ به طور منظم خدمات کشتی و قایق رانی دارند .

پرواز داخلی – Domestic flight

حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل تایلند

تایلند دارای چندین فرودگاه بین المللی و فرودگاه های متعدد داخلی است . Suvarnabhumi و Don Mueang ، هر دو در بانکوک هستند و شلوغ ترین فرودگاه در تایلند می باشند . فرودگاه دان مونانگ عمدتا توسط خطوط هواپیمایی بودجه استفاده می شود . بسیاری از فرودگاه ها با پروازهای داخلی بانکوک را به سایر نقاط کشور متصل می کند . سایر فرودگاههای عمده تایلند شامل چیانگ مای (CNX) ، پوکت (HKT)، Koh Samui (USM)، هات یای (HDY)، چیانگ رای (CEI)، اوندون تانی (UTH) و کرابی (KBV) هستند .

خطوط اصلی برای پروازهای داخلی در تایلند عبارتند از : تایلند ایر آسیا ، نوک ایر ، تای لیون ایر ، تای ویت جت ایر ، اورینت تای و تای اسمایل . هواپیماهای Thai Airways و Bangkok Airways معمولا کمی ارزانتر هستند .

برچسب ها
اطلاعات ضروری سفر به تایلند
از ما بیشتر بدانید
سفر به تایلند را با ما تجربه کنيد . با پنج سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و تایلند .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و تایلند به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....

ما برای تعطیلات تابستانی شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  ۵۰ ۴۴ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

تماس با ما : 021 43 67 44 50  
سعادت سيرگيتي
آخرین پرسش و پاسخ ها
علی

با سلام هتل ولکام پلازا فری شارژ هست؟


نازنین در پاسخ می گوید : - چهار شنبه, نوامبر 22nd, 2017
باسلام . با همکارامون تماس بگیرین . 43674450
هومن کریمی

سلام آدرس این رستوران ها از کجا میتونم بگیرم؟!!!!!


نازنین در پاسخ می گوید : - یکشنبه, سپتامبر 18th, 2016
سلام . آدرس رستوران ها به مطلب اضافه شد . امیدوارم رضایت خاطر داشته باشید .
محمد رضا رضایی

عالی بود ...


علی

با سلام آیا اتباع افغانستانی که اقامت نیروی انتظامی در ایران را دارند یعنی مهر اقامت یکساله نیروی انتظامی در پاسپورت دارند و مشکلی از نظر خروج و ورود به ایران ندارند میتوانند از طریق آژانس به تایلند مسافرت کنند؟؟ من همین وضعیت را دارم که اگر امکانش هست میخواستم به تایلند مسافرت کنم


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید : - شنبه, آگوست 27th, 2016
با سلام اتباع خارجه برای دریافت ویزا باید مستقم به سفارت تایلند مراجعه کنند و آژانس ها امکان ارسال مدارک اتباع خارجه به سفارت را ندارند . پس از دریافت ویزا میتوانید برای رزرو هتل و پرواز از طریق آزانس اقدام فرمایید .
ارشیا

با سلام میخواستم بپرسم که قیمت بلیط برای هر نفر چقدر در میاد ؟


نازنین در پاسخ می گوید : - جمعه, آگوست 5th, 2016
با سلام هزینه استفاده از همه بخش های شهربازی برای هر نفر 700 بات است ولی قیمت هر بخش در متن ذکر شده است.
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

۰۲۱ - ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۰
برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید