خانه » دیدنی های تایلند » رودخانه کوای بانکوک + عکس

رودخانه کوای بانکوک + عکس

رودخانه کوای بانکوک

Bankok River Kwai

 

 

در این بخش به معرفی یکی از دیدنی های تایلند ، یعنی رودخانه کوای می پردازیم:

 

bridgeclipart-thailand_1

 

رودخانه کوای به سبب پل روی آن شهرت جهانی دارد و در ۱۳۰کیلومتری غرب بانکوک واقع شده است. شهرت این پل به این علت است که در دوران جنگ جهانی دوم، نزدیک به ۱۶ هزار اسیر جنگی متحدان به هنگام ساخت « خط آهن مرگ » بر روی این پل، جان خودرا از دست دادند.

 

رودخانه کوای در بانکوک

رودخانه کوای در بانکوک

 

bridgeclipart-thailand_1

 

در آن زمان ارتش امپراتوری ژاپن، این اسیران را مجبور به ساخت این خط آهن استراتژیک از میان جنگل و رودخانه های خطرناک این منطقه کرده بود. ساخت این پل در سال ۱۹۴۲ آغاز شد و آنطور که تخمین می زدند، ۵ سال به طول می انجامید تا تایلند و برمه را با راه آهن به هم متصل کند اما ارتش ژاپن اسیران را وادار کرد که این خط آهن ۴۱۵ کیلومتری را در طول ۱۶ ماه بسازند با این حال پس از ساخت آن هم تنها ۲۰ ماه مورد استفاده بود و در سال ۱۹۴۵متحدان آن را بمباران کردند.

 

رودخانه کوای در بانکوک

رودخانه کوای در بانکوک

 

bridgeclipart-thailand_1

 

پس از جنگ جهانی دوم، نیروهای متحدان اجساد را در دو قبرستان در نزدیکی رودخانه کوای به خاک سپردند و هر ساله در اولین هفته ماه دسامبر به یادبود این واقعه، در این پل نورافشانی می کنند و نمایشگاه هایی در مورد این واقعه برپاست که در میان تایلندی هاو گردشگران این کشور هم بسیار طرفدار دارد. بسیاری از مردم ایران ممکن است فیلم ” پل رودخانه کوای” را دیده باشند، اما کمتر کسی می داند که این فیلم در تایلند ساخته شده است.

 

رودخانه کوای در بانکوک

رودخانه کوای در بانکوک

 

bridgeclipart-thailand_1

 

رودخانه کوای در شهر “کانچانا بوری” در غرب بانکوک قرار دارد و یکی از بهترین دیدنی های بانکوک می باشد. پلی که  بر روی این رودخانه قراردارد که در جنگ جهانی دوم ساخته شده است . ژاپنی ها با عبوراز روی این پل توانستند تدارکات خود را به برمه برسانند.سربازان زیادی از متفقین با ملیت اروپائی و آمریکائی در حین ساختن راه آهن بر روی پل کوای جان باختند.

 

رودخانه کوای در بانکوک

رودخانه کوای در بانکوک

 

bridgeclipart-thailand_1

 

برای بازدید از موزه جیث (JEATH) ، آرامگاه اسیران متحدین در جنگ جهانی دوم و پل رودخانه کوای ، باید به سوی کانچانابوری (Kanchaburi) حرکت کنیم. شما می توانید سوار قطار شده و در طول مسیری که به راه آهن مرگ معروف است و از روی این پل می گذرد، عبور کنید.

 

کانچابوری

کانچابوری

چرا ما را انتخاب کنید ؟

توصیه های ما برای سفر به تایلند

خدمات ما در تایلند

درباره ما بشتر بدانيد

از ما بیشتر بدانید

آخرین پرسش و پاسخ ها

محمد رضا رضایی

عالی بود ...


علی

با سلام آیا اتباع افغانستانی که اقامت نیروی انتظامی در ایران را دارند یعنی مهر اقامت یکساله نیروی انتظامی در پاسپورت دارند و مشکلی از نظر خروج و ورود به ایران ندارند میتوانند از طریق آژانس به تایلند مسافرت کنند؟؟ من همین وضعیت را دارم که اگر امکانش هست میخواستم به تایلند مسافرت کنم


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید :
با سلام اتباع خارجه برای دریافت ویزا باید مستقم به سفارت تایلند مراجعه کنند و آژانس ها امکان ارسال مدارک اتباع خارجه به سفارت را ندارند . پس از دریافت ویزا میتوانید برای رزرو هتل و پرواز از طریق آزانس اقدام فرمایید .
مجید

با عرض سلام ایا هتل سام بیم یا همون ایستن فری شارؤه


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید :
خیر
رامین رستمی

سلام من و 3 تا از دوستانم میخوایم به پاتایا سفر کنیم و دانشجو هستیم میخواستم بدونم به چی نیاز داریم یعنی فرق دانشجویی که پایان خدمت نداره با بقیه چی هست ممنون از سایت خوبتون


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید :
سلام . دانشجوان عزیز برای خروج از کشور ابتدا باید به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند و با گذاشتن وثیقه پاسپورت موقت دریافت کنند .
علی

با سلام و خسته نباشی در مورد توضیح در مورد قوانین هتل سنتارا پاتایا آیا این هتل فری شارژه؟