خانه » دیدنی های تایلند » معبد دوی سوتپ چیانگ مای

معبد دوی سوتپ چیانگ مای

دوی سوتپ چیانگ مای

Wat Phrathat Doi Suthep

یکی از زیباترین دیدنی های تایلند معبد دوی سوتپ است که در شهر چیانگ مای بر روی تپه ای قرار دارد . این معبد توانسته است گردشگران زیادی را به شهر چیانگ مای بکشاند . این معبد در حال حاضر یکی از زیباترین معابد تایلند است . مناره های طلایی به همراه در و دیوار زیبای آن از چیزهایی است که نمای بسیار زیبایی به معبد داده اند .

معبد دوی سوتپ چیانگ مای

اولین مناره معبد دوی سوتپ چیانگ مای در سال 1383 به دستور پادشاه Nu Naone ساخته شده است . پس از آن به این معبد ، محراب ، بتکده و زیارتگاه های دیگری در آن ساخته شد و به همین شکلی که امروزه می بینید ، در آمد . در آن زمان هیچ راهی برای رسیدن به معبد وجود نداشت ولی در سال 1935 میلادی مسیری برای رفتن به معبد ساخته شد . این مسیر شامل 304 پله برای بالا رفتن از تپه است که همین پلکانی بودن معبد باعث جذابیت بیشتر آن شده است . در دو طرف پله ها به شکل اژدهای دوسر است . اژدهای دوسر نماد فرهنگ مردم چیانگ مای است .

معبد دوی سوتپ چیانگ مای

دوی سوتپ با زندگی مردم چیانگ مای درآمیخته شده است . از جاذبه های معبد دوی سوتپ مجسمه فیل سفید است که با افسانه هایی همراه است و باعث حیرت انگیز شدن معبد شده است . معروف است که در آن زمان ، استخوان های بودای اعظم را بر پشت فیلی سفیدرنگ گذاشته اند و فیل در تپه رها شده است . پس از طی مسافتی فیل به معبد رسیده و در همان جا مرده است . سپس مجسمه ای از فیل برای یادآوری تاریخچه و نحوه ساخت معبد در آنجا ساخته شده است . در این معبد همچنین مجسمه گانش (مجسمه های بودایی) به چشم می خورند .

اگر در سفر با تور تایلند ، قصد بازدید از معبد دوی سوتپ چیانگ مای را دارید مراقب رفتار و پوشش خود باشید . هرگز با کفش وارد معبد نشوید .

معبد دوی سوتپ چیانگ مای

معبد دوی سوتپ چیانگ مای

معبد دوی سوتپ چیانگ مای

 

 

چرا ما را انتخاب کنید ؟

توصیه های ما برای سفر به تایلند

خدمات ما در تایلند

درباره ما بشتر بدانيد

از ما بیشتر بدانید

آخرین پرسش و پاسخ ها

محمد رضا رضایی

عالی بود ...


علی

با سلام آیا اتباع افغانستانی که اقامت نیروی انتظامی در ایران را دارند یعنی مهر اقامت یکساله نیروی انتظامی در پاسپورت دارند و مشکلی از نظر خروج و ورود به ایران ندارند میتوانند از طریق آژانس به تایلند مسافرت کنند؟؟ من همین وضعیت را دارم که اگر امکانش هست میخواستم به تایلند مسافرت کنم


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید :
با سلام اتباع خارجه برای دریافت ویزا باید مستقم به سفارت تایلند مراجعه کنند و آژانس ها امکان ارسال مدارک اتباع خارجه به سفارت را ندارند . پس از دریافت ویزا میتوانید برای رزرو هتل و پرواز از طریق آزانس اقدام فرمایید .
مجید

با عرض سلام ایا هتل سام بیم یا همون ایستن فری شارؤه


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید :
خیر
رامین رستمی

سلام من و 3 تا از دوستانم میخوایم به پاتایا سفر کنیم و دانشجو هستیم میخواستم بدونم به چی نیاز داریم یعنی فرق دانشجویی که پایان خدمت نداره با بقیه چی هست ممنون از سایت خوبتون


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید :
سلام . دانشجوان عزیز برای خروج از کشور ابتدا باید به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند و با گذاشتن وثیقه پاسپورت موقت دریافت کنند .
علی

با سلام و خسته نباشی در مورد توضیح در مورد قوانین هتل سنتارا پاتایا آیا این هتل فری شارژه؟