10 کار ممنوع در تایلند که نباید انجام داد


دسته ها

محبوب ترین ها

محبوب ترین مطالب تور تایلند

10 کار ممنوع در تایلند که نباید انجام داد

مجموعه : جذابترین مطالب    
21 آوریل 2018    
نازنین

10 کار ممنوع در تایلند

تایلند یک کشور فوق العاده است ، پر از ماجراهای جدید ، فرهنگ های مختلف و احساس شگفتی از دیدن هر گوشه از کشور . تایلند یک منطقه منحصر به فرد با کمترین تاثیر غرب در تاریخش و یک غرور فرهنگی که اولویت آن مردم است . بسیاری از این ها یک رمز و راز است که باید کشف شود ، اما گاهی اوقات شما فقط می توانید آن ها را ببنید و نباید زیاد کنجکاوی کنید. در این مقاله به باید و نبایدهای فرهنگ تایلندی پرداخته ایم . 10 کار ممنوع در تایلند را در ادامه بخوانید . 

1- از پاهایتان استفاده نکنید!

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

تایلندی ها پا را بخش پایین ترین قسمت بدن (فیزیک و گرانش) می دانند . در فرهنگ تایلندی سر چون بالای بدن است و به آسمان نزدیک تر است مورد احترام است و پا به دلیل نزدیکی به زمین کثیف است . بنابراین انجام هر کاری با پاهای خود ، به خصوص با آنها در هنگام نشستن ، خلاف فرهنگ تایلند است . وقتی در کنار یک تایلندی روی صندلی نشسته اید ، پا روی پا نگذارید . وقتی می خواهید به یک خانه تایلندی یا حتی برخی از مغازه ها و دفاتر وارد شوید ، کفش های خود را درآورید . در کل هر جایی دیدید که یک تایلندی کفش خود را در می آورد ، شما نیز همان کار را کنید .

2- سر یک تایلندی را لمس نکنید!

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

سر بخش عظیم و مقدس ترین قسمت بدن است . در صورت لمس کردن سر یک تایلندی ، اگر شما با آن شخص صمیمی نباشید مگر اینکه خیلی جوان باشد ، به عنوان یک بی احترامی تلقی مس شود . تایلندی ها موهایشان را بسیار جدی می گیرند و اغلب هر روز آنها را شستشو می دهند . وقتی پشت یک چراغ راهنمایی ایستاده اید ، علاقه آنها را به موهای خود خواهید دید . تا وقتی چراغ سبز شود ، موهای خود را لمس می کنند . همچنین از دلایل مقاومت تایلندی ها در پوشیدن کلاه ایمنی موتور ، مقدس بودن سر است .

3- لباس های نامناسب نپوشید

تایلندی عمدتا افراد محافظه کاری هستند و تایل دارند که پوست بدن خود را بپوشند . شاید بهتر باشد در برخی از خیابان ها که راه می روید ، از لباس های پوشیده تری استفاده کنید و متفاوت از سواحل باشید . با وجود چندین خیابان در بانکوک ، پاتایا و پوکت وجود دارد که افراد برهنه زیادی می بینید ولی این دلیل بر فرهنگ مردم ندارد . با رفتن به بسیاری از ادارات بدون لباس مناسب – پوشاندن شانه های خود ، با دامن بالای زانو ، شلوار کوتاه ، تی شرت و … خواهید دید که شما را به سمت خروجی هدایت می کنند . پرسنل پذیرش هتل و کنسولگری نیز به شما توصیه می کنند که در اکثر موارد باید لباس مناسب بپوشید .

4- درباره پادشاهی تایلندی بحث نکنید

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

تایلند یک کشور پادشاهی است ، یک دموکراسی مدرن قانون اساسی (گاهی اوقات) با یک پادشاه به عنوان رئیس دولت . پادشاه تایلندی ، راما 10 ، هنوز هم در جامعۀ تایلندی جایگاه بسیار محترم خود را حفظ کرده است . به همین دلیل هر بحثی در مورد خانواده سلطنتی تایلند به شدت متاثر از آن است . از تصویر پادشاه در پول ، نشانه ها و تصاویر متعدد در سراسر کشور آگاهی داشته باشید و از هر چیزی که می تواند به عنوان توهین به خانواده سلطنتی باشد ، اجتناب ورزید . این کار جرم محسوب می شود و در بدترین حالت ممکن است به زندان بیفتید .

5- کارهایی که در اطراف راهبان و معابد نباید انجام داد 

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

بیشتر مسافران تایلند حداقل یک بازدید از یک معبد را دارند . شما همچنین راهزنان را در صبح در اطراف معابد خود خواهید دید . تایلندی ها نسخه ی خودشان از بودیسم را در طول قرن ها با تأثیرات تاریخی و جغرافیایی با جنبه های هندوئیسم و ​​آدیونگی ترکیب کرده اند . بودیسم در تایلند بیشتر از یک مذهب است و بخشی از زندگی روزانه مردم است .

راهبان نقش ویژه ای در جامعه تایلند ایفا می کنند . در ادامه بعضی نکات عمومی در مورد نحوه رفتاریتان در معابد و با راهبان ذکر شده است .

 •  راهبان را لمس نکنید ، به ویژه بانوان . اگر می خواهید چیزی را به راهبان بدهید ، آن را روی یک میز یا زمین قرار دهید یا آن را به مردی که نزدیک به راهبان ایستاده یا نشسته بدهید .
 • قبل از ورود به معابد ، کفش های خود را در آورید و از ایستادن در جلوی در یا پله ها جلوگیری کنید .
 • به آرامی حرکت کنید و در هنگام ایستادن به مجسمه های بودا پشت نکنید .
 • به مجسمه های بودا اشاره نکنید و موقعیت خود را همیشه پایین تر از تصویر یا مجسمه بودا نگه دارید .
 • کلاه و عینک آفتابی خود را بردارید ، موبایل خود را خاموش کنید و هدفون را بردارید .
 • عکس گرفتن در معبد مانعی ندارد اما مراقب باشید در هنگام عکس گرفتن به مجسمه های بودا پشت نکنید . 
 • بدون شک در هنگام بازدید از یک معبد ، لباس مناسب داشته باشید. بسیاری از معابد به کسانی که لباس مناسب ندراند ، روسری می دهند .

6- تصاویر و مجسمه بودا را از تایلند بیرون نبرید 

در تایلند معابد و مجسمه های بودایی زیادی را خواهید دید . می توانید با تصاویر بودا عکس بگیرید اما اینکه بخواهید عکس ها را از کشور خارج کنید ، باید مجوز بگیرید . البته گردشگران می توانند تصاویر بودا را از فروشگاه ها که برای آنها مجوز گرفته اند ، خریداری کنند . همچنین خارج کردن مجسمه بودا از تایلند غیرقانونی است .

7- نمایش محبت با عشقتان در عموم خوشایند نیست 

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

تایلند ایتالیا یا اسپانیا نیست که در آن نمایشهای عاطفی عمومی بخشی از زندگی باشد . هنگامی که در اماکن عمومی تایلند هستید ، به ندرت هر گونه نمایش محبت آمیز نسبت به یکدیگر در عموم مشاهده خواهید کرد . در زندگی واقعی ، بیشتر تایلندی ها زندگی ساده بدون تماس فیزیکی آشکار را ترجیح می دهند . بنابراین لحظات عاشقانه خود را در خیابان های تایلند حفظ کنید .

8- خونسردی خود را از دست ندهید 

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

عصبانیت ، حتی بالا بردن صدای شما ، هرگز در تایلند خوب نیست . شما ممکن است دو ساعت در صف مهاجرت منتظر بمانید تا زمان ویزای خود را افزایش دهید و عوامل زیادی سبب عصبانیت شما شود . در این شرایط سعی کنید راه خود را ادامه دهید و عصبانیت خود را کنترل کنید .

9- در شب و دیگر زمان ها سوت نزنید

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

تایلندی ها هرگز سوت نمی زنند . این یک خرافات است که اگر در شب سوت بزنید گرفتار ارواح بد خواهید شد . همانطور که ما در روزهای چهارشنبه موهای خود را کوتاه نمی کنند .

10- با انگشت های خود اشاره نکنید 

10 کار ممنوع در تایلند

10 کار ممنوع در تایلند

اگر می خواهید چیزی را نشان دهید ، با انگشت خود اشاره نکنید . انگشت اشاره بی ادبی است و تنها به عنوان یک ژست تحریک پذیر انجام می شود .

اگر چه این ده توصیه در مورد فرهنگ تایلند راهنمای خوبی است ، اما شما متوجه خواهید شد که تایلندی ها فرهنگ غربی را به راحتی در مناطق گردشگری تحمل خواهند کرد .

 

برچسب ها
اطلاعات ضروری سفر به تایلند
از ما بیشتر بدانید
سفر به تایلند را با ما تجربه کنيد . با پنج سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و تایلند .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و تایلند به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....

ما برای تعطیلات تابستانی شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  ۵۰ ۴۴ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

تماس با ما : 021 43 67 44 50  
سعادت سيرگيتي
آخرین پرسش و پاسخ ها
علی

با سلام هتل ولکام پلازا فری شارژ هست؟


نازنین در پاسخ می گوید : - چهار شنبه, نوامبر 22nd, 2017
باسلام . با همکارامون تماس بگیرین . 43674450
هومن کریمی

سلام آدرس این رستوران ها از کجا میتونم بگیرم؟!!!!!


نازنین در پاسخ می گوید : - یکشنبه, سپتامبر 18th, 2016
سلام . آدرس رستوران ها به مطلب اضافه شد . امیدوارم رضایت خاطر داشته باشید .
محمد رضا رضایی

عالی بود ...


علی

با سلام آیا اتباع افغانستانی که اقامت نیروی انتظامی در ایران را دارند یعنی مهر اقامت یکساله نیروی انتظامی در پاسپورت دارند و مشکلی از نظر خروج و ورود به ایران ندارند میتوانند از طریق آژانس به تایلند مسافرت کنند؟؟ من همین وضعیت را دارم که اگر امکانش هست میخواستم به تایلند مسافرت کنم


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید : - شنبه, آگوست 27th, 2016
با سلام اتباع خارجه برای دریافت ویزا باید مستقم به سفارت تایلند مراجعه کنند و آژانس ها امکان ارسال مدارک اتباع خارجه به سفارت را ندارند . پس از دریافت ویزا میتوانید برای رزرو هتل و پرواز از طریق آزانس اقدام فرمایید .
ارشیا

با سلام میخواستم بپرسم که قیمت بلیط برای هر نفر چقدر در میاد ؟


نازنین در پاسخ می گوید : - جمعه, آگوست 5th, 2016
با سلام هزینه استفاده از همه بخش های شهربازی برای هر نفر 700 بات است ولی قیمت هر بخش در متن ذکر شده است.
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

۰۲۱ - ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۰
برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید