از این کارها در تایلند پرهیز کنید


دسته ها

محبوب ترین ها

محبوب ترین مطالب تور تایلند

از این کارها در تایلند پرهیز کنید

مجموعه : تایلند , جذابترین مطالب , نمایش پاینی    
07 سپتامبر 2014    
الهام گرمه ای

از این کارها در تایلند پرهیز کنید

تایلند هم مانند هر کشور دیگری باید ها و نباید هایی دارد، گاهی ممکن است این باید و نباید ها از نظر قانون حاکم این کشور مشکلی نداشته باشد ولی به دلیل اهمیت در روابط اجتماعی باید آن ها را رعایت کرد. در تایلند هم یکسری قوانین و موضوعات هستند که باید آن ها را رعایت کنید تا سفر به تایلند برایتان لذت بخش شود. در صورتی که با دوستانتان به تور تایلند رفته اید این نکات را به دوستان خود گوشزد کنید تا با رعایت این نکات سفر خوشی را تجربه کنید . در ادامه با مقاله از این کارها در تایلند پرهیز کنید ، سعی شده است تا شما را در سفری بهتر داشتن یاری کنیم .

از این کارها در تایلند پرهیز کنید

از این کارها در تایلند پرهیز کنید

 dont-drink-water

آب لوله کشی مصرف نکنید

نوشیدن آب های لوله کشی شهرهای مختلف تایلند ، نه به دلیل آلوده بودن، بلکه به دلیل شرایط خاص آماده سازی آب هر منطقه، به گردشگران توصیه نمی شود. البته وجود آلودگی ها را نیز نباید نادیده گرفت. در بسیاری از کشورها سیستم تصفیه آب وجود ندارد. قدرت ریسک پذیری خود را در زمینه های دیگر بسنجید و خود را با باکتری ها و قارچ های موجود در آب های محلی در نیاندازید.

travel-insurance

بدون بیمه به سفر تایلند نروید

 

درمان در خارج کشور فوق العاده  گران است بخصوص تایلند درست است که تصمیمات ناگهانی برای جذاب تر بودن سفر یکی از توصیه های گردشگران حرفه ای است، اما این دلیل مناسبی برای عدم آمادگی در برابر مشکلات غیرمنتظره نیست. بنابراین بیمه درمانی خود را قبل از سفر بررسی کنید و نگذارید حتی لحظه ای از شما فاصله بگیرد. این مطالب، پر واضح است؛ اما از دسته مطالب واضحی است که گردشگران ترجیح می دهند به آنها توجهی نکنند.

 

airport

 ورود به فرودگاه تایلند

 

بعد از پرواز 6 ساعته خود و پر کردن فرم در داخل هواپیما که در قسمت خودش توضیح دادم وارد سالن فرودگاه تایلند میشوید مراحل خاصی نداردشما اتو ماتیک به سالن اصلی هدایت می شوید و به پلیس امر گریشن یا همان گذرنامه میرسید که حال باید ان فرم پرشده در هواپیما را با گذرنامه به کیوسک امرگریشن دهید تا ورود شما را ثبت کند درنظر داشته باشید که ان فرم را که در هواپیما پر کردید 2 برگ است که یکی را پلیس از شما می گیرد و دیگری را تا زمان خروج نگه دارید ….

thailand_airport-thaitor

از این کارها در تایلند پرهیز کنید

و بعد از تائید پلیس و ثبت ورود شما حالا به تایلند خوش امدید خوب الباقی حال که از گیت رد شدید بعد از رد شدن به سراغ ساکها بروید که دست چپ شما بعداز رد شدن از گیت کانترمحل تحوبل گرفتن ساک ها می باشد که در بالای ان یک مانیتور بزرگ است که اسم پرواز شما که یا ماهان است یا ایران ایر و یا غیره در بالای ان نوشته شده است و فرودگاه که از ان امدید را نوشته مثلا امام خمینی ساک را تحویل میگیرید و به سمت درب خروجی که شیشه ای است میروید.

thailand_exchange_money-thaitor

از این کارها در تایلند پرهیز کنید

در فرودگاه پول چنج یا خرید نکنید که قیمت ان 3 برابر است شاید ساک شما را از دستگاه رد کنند که چیز خاصی نیست معمولا تست مواد مخدر است که همراهتان نداشته باشید البته به سرعت تمام میشود و شما وارد سالن اصلی که همان طبقه دوم است می شوید .

نکته مهم

notice2  اگر پول تایلندی ندارید به میزان 50 یا 100 دلار پول در فرودگاه چنج کنید که اگر تاکسی می خواهید یا چیز دیگر پول تای داشته باشید  بیشتر چنج نکنید چون فرودگاه ارزان دلار را می خرد و شما زیان میبینید.

 

از این کارها در تایلند پرهیز کنید – پاتایا

 

motorcycle

 مواظب جریمه موتور سیکلت در پاتایا باشید

 

در پاتایا مثل ایران خودمان اگر تخلف کنید با موتور مثلا کلاه ایمنی چه خودت چه سرنشین شما سرش نباشد یا 4 راه روی خط به ایستید و یا سرعت و غیره پلیس راهنمای انجا موتور شما را توقیف و جریمه میکند و موتور را در محل می خواباند و قبض جریمه ای به شما میدهد که باید ان را پرداخت نمائید .

برای پرداخت شما باید به کلانتری پاتایا یا همان پلیس استیشن رفته واقع در خیابان بیچ رد و جریمه را پرداخت و مجدد بعد از پرداخت به سمت موتور خود برگردید و رسید پرداخت را به همان پلیسها بدهید و موتور خود را تحویل بگیریدمعمولا انجا پیکهای موتوری کنار خیابان هستند که شما را برده ویا همان جا چون با پلیسها دوست هستند پیکیها جریم را نقدی از شما گرفته با کرایه شان که این هم یک دکان است و همان جا موتور شما را میدهند که به نظر من این راه بهتر است وشاید هم نه که با همان موتوریها میروید و جریمه را پرداخت و دوباره با همان پیکی ها برمی گردید.

jet-ski

جت اسکی در تایلند وخطرات آن

در پاتایا چون ساحل داردم ثل شمال ما قایق و جت اسکی برای اجاره وجود دارد ولی فکر نکنید با شمال ما یکی است در انجا جت اسکی به قیمت  500 بات تا 1000 بات در ساعت به شما اجاره داده میشود ولی هنگامی که جت اسکی را به شما اجاره می دهند و شما داخل اب میروید بازی انها هم شروع میشود اگر انسان خوبی باشد در تایم شما مثلا نیم ساعت اجاره داده سر 20 دقیقه که می شود دادش در می اید که ای تمام است وبیشتر موندی و غیره و شما را سرکیسه می کند و درحالت دیگرش هنگامی که شما در اوج لذت هستید نا گهان تصادفی برای شما با یک جت اسکی دیگری روی میدهد  که تماما سوری است که شما را به این صورت سرکیسه کنند .

حال ببینید چطوری بعد از تصادف سوری صاحب جت اسکی از شما تقاضای خسارت میکند و خودش را به قول ما ایرانی ها به کولی بازی میزند داد و بی داد و دعوا که تا بتواند شما را سرکیسه کند که در بعضی مواقع هم سرو کله یک  اقای ایرانی زبان که به تایلندی هم صحبت میکند پیدا می شود که به اصطلاح کمک شما کند ولی در اصل نقش شریک دزد و رفیق قافله را دارد .

توجه

به هر حال با کلک و داد و بی داد و بعضی وقتهاهم پلیس بازی بلاخره شما را با یک خسارت سوری 20 تا 30 هزار باتی و بعضی وقتها هم دو برابر پیاده می کنند و شما هیچ چاره ای ندارید جز دادن پس بهتر است دور ور جت اسکی و قایق نروید و بعد از رفتن شما هم ان اقا ایرانی که به اصطلاح می خواسته کمک شما کند کمیسون خود را از تایلندیه میگیرد و خداحافظ من ایرانی های را می شناختم که در تایلند به خاطر همین موضوع در زندان به سر می برند چون توانای پرداخت خسارت را نداشتند.

notice1

نکات دیگری درباره تایلند

 

notice

هیچ وقت هیچ کسی رو با پاهایتان نشان ندهید تو فرهنگ تایلند اینو بد می دونند.

notice

به هیچ عنوان از افراد غیر آشنا در فرودگاه  هیچ وسیله ای تحویل نگیرید

notice

 هتل خود را بهتر است در میان هتل های تایلند که به مراکز خرید نزدیک هستند انتخاب نمایید تا بتوانید براحتی به خرید بروید و کارت هتل را همیشه به همراه داشته باشید.

notice

مسافرین تایلند  گوشی موبایل  همراه خود از ایران ببرند و در انجا می توان با خرید سیم کارت هایی اعتباری انجا مثل ایرانسل ما و بعد هم ان را شارژ کنند بازهم مثل ایرانسل اما در نظر داشته باشید که با شارژ ان سعی کنید به ایران زنگ نزنید چون گران است زنگهای خود داخل تایلند را با ان بزنید   باز می توانید کارت تلفن تماس بین الملی بخرید تماس های اینترنتی وایبر و… که دیگه گفتن نداره اینترنت در تایلند هم تقریبا همه جا هست.

برچسب ها
اطلاعات ضروری سفر به تایلند
از ما بیشتر بدانید
سفر به تایلند را با ما تجربه کنيد . با پنج سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و تایلند .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و تایلند به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....

ما برای تعطیلات تابستانی شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  ۵۰ ۴۴ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

تماس با ما : 021 43 67 44 50  
سعادت سيرگيتي
آخرین پرسش و پاسخ ها
علی

با سلام هتل ولکام پلازا فری شارژ هست؟


نازنین در پاسخ می گوید : - چهار شنبه, نوامبر 22nd, 2017
باسلام . با همکارامون تماس بگیرین . 43674450
هومن کریمی

سلام آدرس این رستوران ها از کجا میتونم بگیرم؟!!!!!


نازنین در پاسخ می گوید : - یکشنبه, سپتامبر 18th, 2016
سلام . آدرس رستوران ها به مطلب اضافه شد . امیدوارم رضایت خاطر داشته باشید .
محمد رضا رضایی

عالی بود ...


علی

با سلام آیا اتباع افغانستانی که اقامت نیروی انتظامی در ایران را دارند یعنی مهر اقامت یکساله نیروی انتظامی در پاسپورت دارند و مشکلی از نظر خروج و ورود به ایران ندارند میتوانند از طریق آژانس به تایلند مسافرت کنند؟؟ من همین وضعیت را دارم که اگر امکانش هست میخواستم به تایلند مسافرت کنم


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید : - شنبه, آگوست 27th, 2016
با سلام اتباع خارجه برای دریافت ویزا باید مستقم به سفارت تایلند مراجعه کنند و آژانس ها امکان ارسال مدارک اتباع خارجه به سفارت را ندارند . پس از دریافت ویزا میتوانید برای رزرو هتل و پرواز از طریق آزانس اقدام فرمایید .
ارشیا

با سلام میخواستم بپرسم که قیمت بلیط برای هر نفر چقدر در میاد ؟


نازنین در پاسخ می گوید : - جمعه, آگوست 5th, 2016
با سلام هزینه استفاده از همه بخش های شهربازی برای هر نفر 700 بات است ولی قیمت هر بخش در متن ذکر شده است.
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
 1. ایمان گفت:

  داشتن شماره پلیس توریست هم مهمه .

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

۰۲۱ - ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۰
برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید