12 چیزی که نباید در تایلند بخورید و یا بیاشامید


دسته ها

محبوب ترین ها

محبوب ترین مطالب تور تایلند

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید و یا بیاشامید

مجموعه : جذابترین مطالب    
19 مه 2018    
نازنین

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

غذاهای تایلندی در سراسر جهان شهرت دارند . ترکیبی از طعم های شور ، ترش و شیرین که مزه های منحصر به فردی را ایجاد می کنند . این کشور همچنین به خاطر فراوانی غذاهای خیابانی شناخته شده است و بسیاری از غذاهای منطقه ای نیز در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد . اما بعضی چیزهایی که احتمالا باید تلاش کنید از خوردن و یا آشامیدن آنها اجتناب کنید وجود دارد . در ادامه 12 چیزی که نباید در تایلند بخورید و یا بیاشامید را معرفی کرده ایم . 

1- لو مو – Luu moo

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

اساس این ظرف سوپ مانند ، خون تازه خوک است . خون مخلوط با ادویه جات می باشد و ممکن است حاوی تکه هایی از دل و روده خوک باشد . این غذا فنجان های ضخیم است که با رشته فرنگی خورده می شود . با این حال ، درصد ابتلا به عفونت باکتریایی پس از خوردن خون بسیار بالا می باشد . احتمال دارد که این عفونت کشنده باشد .

2- کوی پلا – Koi pla

کوی پلا یک ظرف محبوب در شمال شرقی تایلند است . سالادی متشکل از ماهی خام با طعم آهک ، چیلی و ادویه جات . این غذا ممکن است که شما را مریض نکند ولی دارای خواص سرطانی است . این نوع ماهی می تواند انگل هایی را ایجاد کند که سرطان مجرای صفرا را باعث می شوند . در حالی که پخت و پز انگل را می کشد ، اما خوردن خام آن باعث می شود تا انگل ها وارد بدن شوند .

3- لارب لوآت نیوآ – Larb leuat neua

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

این غذا از گوشت گاو خام با خون خام تهیه شده است. گوشت چرخ شده با نعناع و پیازچه مخلوط شده و معمولا با برنج چسبناک سرو می شود . این یک میان وعده در اسنک بارهاست . خطر ابتلا به مسمومیت غذایی از این غذا وجود دارد .کسانی که دارای ناراحتی های معده هستند به هیچ عنوان مصرف نکنند . گوشت همچنین می تواند شامل انگل های مختلف باشد .

4- لارب دیب – Larb dib

Larb dib یکی دیگر از سالادهای شمال شرقی تایلند است که از گوشت خام تهیه شده است . این غذا معمولا از گوشت گاو خام یا گوشت خوک تهیه می شود و معمولا با نعنا و ادویه های دیگر طعم دار می شود . این سالاد همانند larb leuat neua ، می تواند شامل انگل ها و / یا باکتری ها باشد.  نقطه کلیدی : گوشت خام را در تایلند نخورید .

5- شارک فین سوپ – Shark fin soup

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

این غذا در منوی برخی از رستورانهای تایلندی – چینی وجود دارد . این سوپ دارای یک تاریخ طولانی است . اساس تهیه این غذا کوسه است و همین باعث می وشد که صید کوسه ها منجر به انقراض برخی از گونه های در معرض خطر شود . بنابراین فعالان محیط زیست مخالف این سوپ هستند . عدم سفارش گردشگران باعث عدم محبوبیت و در نتیجه کاهش صید کوسه ها می شود . اگر در مورد این غذا کنجکاو هستید می توانید از نسخه تهیه شده از گوشت ماهیرا سفارش دهید.

6- یام خای مائنگ دا – Yum Khai Maeng Da

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

این سالاد از خرچنگ نعل اسبی تهیه می شود ، موجودی باستانی که از عنکبوت ها و عقرب ها است . تنها بخش خوراکی خرچنگ تخم هایش است . برخی از سالاد تنها با تخم خرچنگ ، انبه نرسیده و ادویه جات مخلوط می شوند . این ظرف سالاد به طور کلی برای خوردن خوب است و از نظر خیلی ها خوشمزه است . اما ممکن است بخش هایی از خرچنگ سمی باشند و در هنگام تهیه آن سم به درستی خارج نشده باشد . سم این خرچنگ کشنده است . در گذشته، در تایلند یک مسمومیت بزرگ وجود داشت که ناشی از مصرف خرچنگ نعل اسبی بود . بسیاری از مردم به طور جدی بیمار شدند و برخی نیز درگذشتند .

7- عقرب – Scorpion

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

در تایلند عقرب سرو می شود . عقرب دارای سم هایی است که باید از بدن آن خارج شود که اگر خارج نشود و توسط تنسان خورده شود ، خطرناک است . بنابراین از خوردن آن اجتناب کنید .

8- دیپ فراید فودز – Deep-fried foods

خوب، غذاهای زیاد سرخ شده در تایلند فراوان هستند . در هنگام خوردن برخی از مرغ های سرخ شده ، ماهی سرخ شده ، تمپورا و … خطری جدی وجود دارد . خطرات سلامتی از مصرف درازمدت حاصل می شود . علاوه بر نگرانی ها در مورد چربی و کلسترول ، برای کاهش هزینه ها روغن پخت و پز اغلب توسط فروشندگان بارها مورد استفاده قرار می گیرد . در این موارد ترکیب شیمیایی و ساختار روغن تغییر می کند . این ماده نه تنها یک نوع چربی ناسالم است، بلکه ممکن است در طولانی مدت باعث ابتلا به سرطان شود . غذاهای زیاد سرخ شده خود را با گوشت کبابی، سوپ و سالاد مخلوط کنید .

9- دیکوریتیو گارنیشز – Decorative garnishes

به احتمال زیاد متوجه بسیاری از میوه ها و سبزیجات بریده شده در تایلند خواهید شد . تعداد قابل توجهی از افراد پس از خوردن میوه ها و سبزیجات زینتب بیمار می شوند . سعی کنید تا می توانید از خوردن میوه ها و سبزیجات کات شده و تزیین شده اجتناب کنید .

10- هومیمد لائو خائو – Homemade lao khao

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

لائو خائو نام یک نوشیدنی تایلندی از برنج است .این نوشیدنی اگر چه غیرقانونی است ، اما در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد . لائو خائو در انواع بطری های بازیافتی قابل خرید است . مشکل این نوشیدنی اینست که از فلز آلومینیوم در فرآیند تقطیر استفاده می شود ؛ واکنش قلع با آلومینیوم می تواند یک متانول تولید کند . مصرف زیاد متانول می تواند منجر به نابینایی و یا مرگ شود .

11- آب آشامیدنی – Tap water

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

12 چیزی که نباید در تایلند بخورید

آب آشامیدنی در مقایسه با سالاد گوشت خام ، مونشین متیل ماته و موجودات سمی به نظر می رسد بسیار بی ضرر باشد . با این وجود مسافران باید از نوشیدن از شیرآب در تایلند اجتناب کنند . اگر چه مقامات محلی بانکوک می گویند آب های آشامیدنی قابل شرب است ، همانطور که در سایر نقاط کشور نیز گفته می شود . اما پس از گذر از طریق لوله ها و یک سیستم که اغلب ضعیف نگهداری می شود ، تا زمانی که به شیر آب برسد ، می تواند با میکروب ها ترکیب شده و شما را بیمار کند . دستگاه های تصفبه در خیابان ها وجود دارند که برای آب خوردن می توانید از آنها استفاده کنید .

12- درخت کراتوم – Kratom leaves

درخت کراتوم در جنگل های جنوب تایلند رشد می کند . برگ ها دارای تاریخچه ای طولانی هستند که به عنوان یک محرک مورد استفاده قرار می گیرند . این برگ ها در چای یا خورش مورد استفاده قرار می گیرد و آماده سازی آن ارزان و آسان است . این برگ به خصوص در مناطق فقیر روستایی در جنوب محبوب است . با این وجود ، غیرقانونی است .

منبع: theculturetrip.com

 

برچسب ها
اطلاعات ضروری سفر به تایلند
از ما بیشتر بدانید
سفر به تایلند را با ما تجربه کنيد . با پنج سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و تایلند .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و تایلند به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....

ما برای تعطیلات تابستانی شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  ۵۰ ۴۴ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

تماس با ما : 021 43 67 44 50  
سعادت سيرگيتي
آخرین پرسش و پاسخ ها
علی

با سلام هتل ولکام پلازا فری شارژ هست؟


نازنین در پاسخ می گوید : - چهار شنبه, نوامبر 22nd, 2017
باسلام . با همکارامون تماس بگیرین . 43674450
هومن کریمی

سلام آدرس این رستوران ها از کجا میتونم بگیرم؟!!!!!


نازنین در پاسخ می گوید : - یکشنبه, سپتامبر 18th, 2016
سلام . آدرس رستوران ها به مطلب اضافه شد . امیدوارم رضایت خاطر داشته باشید .
محمد رضا رضایی

عالی بود ...


علی

با سلام آیا اتباع افغانستانی که اقامت نیروی انتظامی در ایران را دارند یعنی مهر اقامت یکساله نیروی انتظامی در پاسپورت دارند و مشکلی از نظر خروج و ورود به ایران ندارند میتوانند از طریق آژانس به تایلند مسافرت کنند؟؟ من همین وضعیت را دارم که اگر امکانش هست میخواستم به تایلند مسافرت کنم


بهروز مدیحیان در پاسخ می گوید : - شنبه, آگوست 27th, 2016
با سلام اتباع خارجه برای دریافت ویزا باید مستقم به سفارت تایلند مراجعه کنند و آژانس ها امکان ارسال مدارک اتباع خارجه به سفارت را ندارند . پس از دریافت ویزا میتوانید برای رزرو هتل و پرواز از طریق آزانس اقدام فرمایید .
ارشیا

با سلام میخواستم بپرسم که قیمت بلیط برای هر نفر چقدر در میاد ؟


نازنین در پاسخ می گوید : - جمعه, آگوست 5th, 2016
با سلام هزینه استفاده از همه بخش های شهربازی برای هر نفر 700 بات است ولی قیمت هر بخش در متن ذکر شده است.
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند
کارشناس ارشد
تور تایلند

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

۰۲۱ - ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۰
برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید